Իմ աշխատանքային պլանը և նախագծերը. ստուգատեսային շաբաթ՝ ապրիլի 3-7

1-ին դասարան

Տարբեր բառախաղեր անցած թեմաների վերաբերյալ:

2-րդ և 3-րդ դասարաններ

Անգլերենի ֆլեշմոբյան հաղորդակցություն

4-րդ և 5-րդ դասարաններ

Նախագիծ 1. <<Զատիկը իմ ընտանիքում>>

Մասնակիցները՝ 4-րդ և 5-րդ դասարանի սովորողներ

Խնդիրը` նախագիծը նախատեսված է 4-րդ և 5-րդ դասարանի սովորողների համար: Յուրաքանչյուր սովորող անգլերենով պատմում է, թե ինչպես են Զատիկը նշում իրենց տանը:

Ակնկալվող արդյունքը` անգլերենով պատում կամ պրեզենտացիա <<Զատիկը իմ ընտանիքում>> վերնագրով, որը հրապարակվելու է սովորողի և դասավանդողի բլոգում:

Նախագիծ 2. <<Ուսումնական գարուն>> նախագծի ամփոփում

Մասնակիցները՝ 5-րդ դասարանի սովորողներ

Նպատակը՝ 5-րդ դասարանի սովորողները պետք է ուսումնական արձակուրդների ընթացքում Թումանյանի հեքիաթների հիման վրա պատրաստեին ընտանեկան տեսաֆիլմ կամ ռադիոնյութ:

Արդյունքը՝ Թումանյանի հեքիաթները անգլերեն տեսաֆիլմեր՝ 5-րդ դասարանի սովորողների և իրենց ընտանիքի անդամների մասնակցությամբ:

ՙ

 

 

Իմ աշխատանքային պլանը և նախագծերը. ստուգատեսային շաբաթ՝ մարտի 19-23

1-ին դասարան

Թեմա՝ Food

Դասի ընթացքը. սովորողները տարբեր  երկխոսություններ են կազմում իրենց ծանոթ թեմաների վերաբերյալ:

2-րդ դասարան

Թեմա՝ has got/hasn’t got

Դասի ընթացքը՝

1.Սովորողները բանավոր կազմում են նախադասություններ իրենց ձեռքի տակ եղած առարկաների վերաբերյալ և մուտքագրում իրենց համակարգիչների մեջ:

2.Դերախաղ

3-րդ դասարան

Թեմա՝ շաբաթվա օրերը

Դասի ընթացքը՝

1.Սովորողները ներկայացնում են շաբաթվա օրերը անգլերեն:

2.Սովորողներից յուրաքանչյուրը ասում է, թե շաբաթվա տվյալ օրը ինչ է անում և մուտքագրում իր համակարգչի մեջ: Օրինակ՝ I usually play chess on Monday.

3.Սովորողները իրար հարցեր են տալիս՝ ասելով, թե ով ինչ է անում շաբաթվա օրերին:

Օրինակ՝ What do you usually do on Sunday?

3.Երգ՝ շաբաթվա օրերի վերաբերյալ:

4-րդ դասարան

Նախագիծ 1. Սովորում ենք Բրիտանական Խորհրդի կայքում հրապարակված հեքիաթները:

Մասնակիցներ. Հարավային դպրոցի 4-րդ և 5-րդ դասարանի սովորողներ

Նախագծի նպատակն է զարգացնել սովորողի խոսելու, լսելու և գրելու կարողությունները:

Աշխատանքի ընթացքը.

Նախքան հեքիաթի ձայնագրությունը լսելը, ես ներկայացնում եմ տված հեքիաթի նոր բառերն ու արտահայտությունները: Մենք կազմում ենք նախադասություններ, երկխոսություններ այդ նոր բառերով: Հետո մենք սկսում ենք լսել հեքիաթը: Հեքիաթների ձայնագրությունները արված են լեզվակիր մարդկանց կողմից: Հեքիաթը լսելուց հետո սկսում ենք այն քննարկել:

Վերջնական արդյունքը

Երեխաները գրում են իրենց կարծիքը հեքիաթի մասին և ինչ սովորեցին այդ հեքիաթից և տեղադրում են իրենց բլոգներում:

5-րդ դասարան

5-րդ դասարանի սովորողները դասարանում անգլերեն բեմադրում են Թումանյանի հեքիաթներից <<Կիկոսի մահը>> և <<Սուտասանը>>: